Місячник бібліотеки 2018

  У цьому році щорічний Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек проходить під гаслом «Шкільна бібліотека - центр творчого розвитку дитини», присвячений 100-річчю від дня народження В.О. Сухомлинського.

   Васи́ль Олекса́ндрович Сухомли́нський (28 вересня 1918, с. Василівка (нині Онуфріївський районКіровоградської області) - 2 вересня 1970, с. Павлиш, Онуфріївський район, Кіровоградська область, Українська РСР, СРСР) - український радянський педагог, публіцист, письменник, поет. Заслужений вчитель УРСР. Кандидат педагогічних наук (1955). Член-кореспондент Академії педагогічних наук РРФСР (1957); член-кореспондент Академії педагогічних наук СРСР (1968).

   Василь Олександрович Сухоминський написав 48 монографій, понад 600 статей, 1500 оповідань і казок для дітей.

   У квітні 1970 року він закінчив роботу «Проблеми виховання всебічно розвинутої особистості» - доповідь для захисту докторської дисертації за сукупністю робіт, яку він не встиг захистити через смерть. Всі праці Сухомлинського дають переконливе уявлення не тільки про різносторонність педагогічних підходів Сухомлинського, але і про цілісність всього його педагогічного мислення. 

   Ставив і розв'язував проблему формування в молоді національного й естетичного світогляду. Про один із шляхів успішного розв'язання цієї проблеми він писав, що у душі дітей мають увійти найкращі народні традиції та стати святим законом, бо не можна уявити народ без імені, без пам'яті, без історії. В дусі українських культурно-історичних традицій вчитель констатував, що мудрість є найважливішою прикметою людини. У його працях часто знаходимо вислови «мудра людська любов», «мудрість жити», «гідність - це мудрість тримати себе в руках». Педагог цілеспрямовано формував у кожного вихованця вміння бути маленьким філософом, осмислювати світ через красу природи.

   Для нього формування естетичного почуття дитини, її емоційної культури - було основним завданням гуманістичного виховання. А сприйняття й осмислення прекрасного - основа естетичної культури, без якої почуття лишаються глухими до всього високого й благородного.

   Книга «Серце віддаю дітям» мала привселюдне зізнання і підтверджене трудами та щоденними діяннями великого вчителя. Він писав: «Що було найголовнішим у моєму житті? Не роздумуючи, відповідаю: Любов до дітей».

     Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 12.08.2014 № 931 «Про проведення щорічного Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек», листа Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» від 19.07.2018 № 22.1/10-2570 «Щодо виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 12.08.2014 № 931», наказу Департамента освіти і науки облдержадміністрації від 25.08.2018 № 549, з метою сприяння пошуку ефективних шляхів щодо розвитку творчих здібностей учнів засобами бібліотечної роботи, а також реалізації основних пріоритетів Нової української школ у КУ "Пологівський ЗЗСО I-III ст. № 5" провели ряд цікавих заходів. Всі вони були направленні на всебічний розвиток дітей. Бо кожна дитина - то є особистість. 

     Звичайно, з учнями молодших і страших класів класні керівники разом з бібліотекарем Колесник В.С. провели виховні години, де ознайомили учнів з творчістю Сухомлинського В.О. У медіатеці створили куточок для відпочинку. На перервах і протягом вільного часу від уроків учні мали змогу пограти у розвиваючі настільні ігри, помалювати, позбирати пазли або просто, розмістившись на зручних пуфіках, відпочити і переглянути цікаві журнали, книжки.

     Усі діти творчі: танцюють, співають, займаються спортом, грають на музичних інструментах, шиють, роблять різноманітні поробки. А є діти, яким подобається шукати цікаву інформацію про діячів культури, героїв-земляків, воїнів АТО. Вони цікавляться історією, і намагаються якомога більше дізнатися про видатних діячів нашого Пологівського краю. Так, учні 9-го класу, Собко Богдан і Гузь Андрій, вже другий рік поспіль займаються пошуковою роботою. Вони є неодноразовими переможцями та призерами обласних заочних конкурсів. 

     Справжнім подарунком для хлопців та їхнього керівника, бібліотекаря Колесник Віталіни Сергіївни, стала публікація альманаху робіт обласного заочного конкурсу "Твої герої, Запорізький край", який було опубліковано у 2018 році за підтримки Департаменту освіти і науки Запорізької державної адміністрації та КЗ "Запорізький обласний центр туризму і краєзнавста, спорту та екскурсій учнівської молоді" Запорізької області.

     Юнаки з привеликим задоволення презентували свою творчість і альманах учням ЗЗСО №5. Альманах зберігається у шкільній медіатеці в електроному і паперовому варіанті.

     Протягом місяця у шкільному музеї діяла виставка творчих робіт учнів ЗЗСО № 5, де всі охочі мали змогу подвитися на талановиті роботи наших дітей. Майстер-клас з плетіння бісеру, вишивки, виготовлення ляльок-мотанок та картин з солоного тіста проходив у бібліотеці закладу під керівництвом бібліотекаря Колесник В.С.

     Пройшов і конкурс на кращу авторську брошуру на вільну тему. Переможцями стали: Фещенко Марія, учениця 7-го класу, назва брошури "Пологівський край";

Назаренко Максим, учень 7-го класу, назва брошури "За здоровий спосіб життя";

Ваврик Дмитро, учень 10-го класу, назва брошури "Архітектура України";

Дмітрієва Маргарита, учениця 7-го класу, назва казки "Червона Шапочка у пошуках чарівного скарбу".

Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати